BURSA 1. Bölge Milletvekili

Hakan ÇAVUŞOĞLU

26 Şubat 1972’de Yunanistan Gümülcine’de dünyaya gelen Çavuşoğlu’nun anne adı Gülsüm, baba adı Hasan’dır. Çavuşoğlu İlköğretimini Yunanistan’da tamamladıktan sonra Biga İmam Hatip Lisesi’ne girmiştir. Lisenin ardından 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Bursa’da avukatlık yaptı. Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerinde bulundu. AK PARTİ Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyeliğinde ve Adalet Komisyonu Üyeliği ve Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Orta derecede İngilizce ve iyi derecede Yunanca bilmektedir. Çavuşoğlu, evli ve 2 çocuk babası.

Devamını Oku

BURSA 1. Bölge Milletvekili

Mustafa ESGİN

Bursa / Karacabey - 1967, Zekai, Fatma. Tıp Doktoru; Bursa Erkek Lisesinden mezun oldu. 1991 yılında Uludağ Üniversitesini bitirdi. 1993 yılında İstanbul Haseki Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını tamamladı. 2 Dönem Bursa Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 2009 - 2013 döneminde Meclis Üyeliği, Sağlık Komitesi Başkanlığı ve BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerine seçildi. 2010 - 2012 yılları arasında AK PARTİ İl Başkan Yardımcılığı ve Sosyal İşler Başkanlığı görevlerini yürüttü. Doruk Sağlık Grubunun kurucularından oldu. Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu ve Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Türk Grubu Üyesidir. Esgin, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Devamını Oku

BURSA 1. Bölge Milletvekili

Refik ÖZEN

Bursa - 1975, Kamil, Bahtışah. Gıda Mühendisi; Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Aile şirketinde ikinci kuşak olarak şirket ortağı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Bursa AK PARTİ İl Yönetiminde 7 yıl aralıksız görev yaptı. 2010-2011 yılları arasında AK PARTİ Osmangazi İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. Millî Savunma Komisyonu Başkanvekilidir. Orta düzeyde İngilizce bilen Özen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Devamını Oku

BURSA 1. Bölge Milletvekili

Emine Yavuz GÖZGEÇ

Bursa - 1969, Mehmet, Hatice. Avukat; İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Bursa'da 23 yıl serbest avukat olarak çalıştı. Fazilet Partisinde İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. AK PARTİ İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Siyasi ve Hukuki İşler Birim Başkan Yardımcılığı, İl Sekreter Yardımcılığı, AR-GE Birim Başkanı olarak Siyaset Akademisi Bursa İl Koordinatörlüğü, Seçim İşleri Birim Başkanlığı, il yönetimine bağlı olarak kurulan Anayasa Komisyonu Üyeliği, seçimlerde Seçim Koordinasyon İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi görevlerinde bulundu. Bursa AK PARTİ İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. Hukuki Araştırmalar Derneği Bursa Şubesi Kurucu Üyesidir. 25 ve 26. Dönemde Bursa Milletvekili seçildi. Gözgeç, evli ve 1 çocuk annesidir.

Devamını Oku

BURSA 1. Bölge Milletvekili

Ahmet KILIÇ

Bursa - 1986, Mustafa, Sevilay. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Bahçeşehir Üniversitesinde Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı. İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Kılıç, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Devamını Oku

bets10 giriş

1xbet üye ol